WhatsApp’ın son sürümünde yer alan bir hata sebebiyle kullanıcılar video dosyalarını gönderemiyor. “Video gönderilemiyor” sorunu Android işletim sistemi kullanıcılarını etkiliyor.

WhatsApp’taki yeni bir bug sebebiyle kullanıcılar platformda video paylaşamıyor. Şimdiye kadarki şikayetler söz konusu sorunun Android için WhatsApp uygulamasında yaşandığını, İOS kullanıcılarının bir sorun yaşamadığını gösteriyor.

WhatsApp’ın Android kullanıcıları, farklı sosyal medya platformlarında video gönderme sorunları yaşıyorlar. Kullanıcılar, telefon galerilerinden veya Google Fotoğraflarından bir video paylaşmaya çalıştıklarında, “Bu video gönderilemiyor. Başka bir video seçip tekrar deneyin.” gibi bir uyarı alıyorlar. Diğer medya türlerinde ise böyle bir sorun görünmüyor.

WhatsApp’ın hem kararlı hem de beta sürümlerini etkileyen bu hata, genellikle 2.24.9.34 sürümünü kullanan kullanıcıları etkiliyor. Bu sorun yaygın olmamakla birlikte, hatayla karşılaşanların çoğu bu sürümü kullanıyor. Geçici bir çözüm olarak, bu hatayla karşılaşanlar WhatsApp’ın 2.24.8.85 sürümüne geri dönebilirler.