Android’den iPhone’a geçen kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. CIRP (Consumer Intelligence Research Partners)) tarafından açıklanan verilere göre Android’den iPhone’a geçiş oranı son beş yıldaki en yüksek seviyeye ulaştı.

9to5mac.com

Söz konusu verilerin ortaya çıkmasını sağlayan ankete katılan yeni iPhone sahiplerinin %15’i önceki akıllı telefonlarının Android bir cihaz olduğunu ifade etti. Bu oranın bir önceki yıl %11, ondan önceki yıl ise %10 olduğunu belirtelim. Yayınlanan veriler daha önceden de yani 2018 yılında da %15 seviyesine ulaşılmış olduğunu gösteriyor.

9to5mac.com

Bundan önceki yıllarda Android’den iOS’a geçiş daha yüksek bir orana sahipti. Özellikle 2016 yılında %21’lik oranla en yüksek seviyeye ulaşmış durumda. 2016 verileri, son dokuz yılın en yüksek geçiş oranı olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu araştırma Mart 2023’te sona eren bir yıllık dönem bazında ele alınıyor. Bu nedenle bu önemli artışı iPhone 14 serisinin bağlamak mümkün. Kullanıcıların beğenisini kazanmış yeni iPhone serisi, Android’den iOS’a geçiş kararında önemli bir etken olarak görünüyor.