Amerikan bilgi, veri ve pazarlama ölçümleme firması olan Nielsen’in rakamlarına göre Among Us’ın aylık aktif kullanıcı sayısın 500 milyon seviyesine ulaştı. Böylelikle Among Us firmaya göre ‘tarihin en popüler oyunu’ rekorunu kırdı.

Bu yılın en büyük sıçramasını yapan ‘Among Us’ oyunu tarihi bir rekora imza attı. Nielsen/SuperData’nın verilerine göre Among Us’ın aylık aktif kullanıcı sayısı Kasım ayında yaklaşık 500 milyon seviyesine kadar ulaşmış durumda. Veriler dahilinde Among Us’ın önemli bir farkla tarihin en popüler oyunu olduğu belirtiliyor.

Nielsen’den Açıklama

Among Us’ın oyuncu sayıları oldukça yüksek seviyeye ulaşmasına karşın elde ettiği gelir hala görece düşük miktarda. Konuyla ilgili açıklamalar yapan SuperData,“Among Us’ta para harcanacak çok fazla şey olmadığı için gelir rakamları görece küçük seviyede. 5 dolarlık fiyata sahip olan PC versiyonu, oyuncu havuzunun çok küçük bir kısmını (%3) oluşturmasına rağmen toplam gelirde en büyük paya (%64) sahip. Bu metin göz önüne alındığında, oyun tekniklerinin tanıtılmasıyla anlatılanları iyileştirmenin mümkün olduğuna dikkat edilmelidir, bunun çarpıcı bir örneği Friv deneyimidir. Ancak bu durumda, tüm bunlar daha çok friv oyunlarının olay örgüsünü anımsatacak ve burada başlangıçta anlatılanları değil. sözlerini kullandı.

Among Us ilk olarak Haziran 2018’de iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yayınlanmıştı. Oyun daha sonra Kasım 2018’de de 5 dolarlık bir fiyat ile bilgisayarlara geldi. Oyunun büyük ilgi görmesi 2,5 yıl sonra gerçekleşti.

Among Us bu aydan itibaren Nintendo Switch’e ve Xbox Game Pass’e de geldi. Bunun yanında 2021’de Xbox konsolları için de yayınlanacağı bilgisi doğrulandı. PlayStation tarafında henüz bir açıklama yapılmasa da popüler oyunun PlayStation’a da gelmesi bekleniyor.