Çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketi olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, yine kendi kurduğu Blue Origin isimli havacılık ve uzay araştırma şirketinin uzaya ilk uçuşuna kendisinin de dahil olacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, kendisinin de uzaya gideceğini duyurdu.

2000 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan ve merkezi Washington’da bulunan havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin‘in uzaya gideceğinin açıklanmasının ardından Jeff Bezos, kendisinin de ilk giden ekibin arasında olacağını söyledi. Instagram üzerinden bir video paylaşan ve açıklama yapan Bezos, “5 yaşımdan bu yana hayalim uzaya gitmekti. 20 Temmuz’da kardeşimle birlikte o yolculuğa çıkacağız. Kardeşimle birlikte en büyük macera.” ifadelerini kullandı.

Jeff Bezos’un kardeşiyle birlikte açık arttırmada satılan tek kişilik bilete en fazla teklifi yapan kişi de onlarla birlikte uzay yolculuğuna çıkabilecek. Şu an için verilen en yüksek teklif 2.8 milyon dolar. Jeff Bezos’un kendi şirketi aracılığıyla uzaya yapacağı uçuşun detayları şimdilik bu kadar olsa da ilerleyen zamanlarda yine kişisel hesap ya da haber kaynakları üzerinden detaylı bilgilere yer verilecektir.

Tüm bunların yanında Jeff Bezos, bir kaç ay önce CEO’luk görevini bırakacağını ve görevini Amazon Web Services’in CEO’su olan Andy Jassy’e bırakacağını açıklamıştı.