Uzunca bir süre aylık ücretini koruyan Amazon Prime’ın aylık abonelik ücretinde değişiklik yapıldı. Yeni Amazon Prime ücreti ciddi bir miktarda artmış olsa da, hala yüksek sayılacak bir fiyata sahip değil.

Amazon’un ücretli bir abonelik programı olan ve hizmetleri arasında aynı, bir veya iki günde teslimat, müzik ve video akışı bulunan Amazon Prime abonelik hizmeti Türkiye’de zamlandı. Geçtiğimiz aylarda Prime abonelik ücretlerine diğer ülkelerde de zam gelmişti ancak bu zamlar Türkiye’yi etkilememişti.

Amazon Prime Güncel Abonelik Ücreti

Amazon Prime abonelik fiyatı Türkiye’de sadece 8 TL idi. Çok kısa bir süre önce yapılan güncelleme ile Prime abonelik ücreti 8 TL’den 39 TL’ye çıkarıldı. Fiyat artışı ise neredeyse yüzde 400 oranında. Prime ücreti fiyat bakmaksızın ciddi bir artış görmüş olsa da halihazırda sunmuş olduğu faydalar göz önüne alındığında rakiplerinden çok daha uygun bir fiyata sahip.

Eğer Prime abonesi değilseniz ilk ay ücretsiz, sonraki aylarda 39 TL ücret ile Amazon Prime’a üye olunabiliyor. Yeni ücretin mevcut aboneler için hangi tarihten itibaren geçerli olacağı henüz açıklanmadı.