Amazon akıllı yapışkan not yazıcısını duyurdu. Yeni cihaz Temmuz ila Eylül ayları arasında 115 Dolarlık fiyatı ile satışa sunulacak.

Elle yazılan yapışkanlı notlar ofiste, evde özellikle çalışan insanlar için kurtarıcı olabiliyor. Yapışkanlı notlara pratiklik getirmeyi amaçlayan Amazon, ‘’Smart Sticky Note Printer’’ ismindeki akıllı yapışkan not yazıcısını duyurdu.

Bir çeşit Termal yazıcı olan cihaz adından da anlaşılabileceği üzere herhangi bir mürekkep gerektirmiyor, kullancılar yalnızca kağıt rulolarını makineye yerleştiriyor ve böylece baskı işlemi gerçekleşiyor.

Alexa’ya verilecek ‘alışveriş listesi oluştur’, ‘yapılacaklar listesi oluştur’ gibi çeşitli sesli komutlar cihaz tarafından algılanıyor ve bu sayede yazıcı notu oluşturuyor. Kullanıcı pratik bir şekilde hazırlayabildiği bu notları istediği yere yapıştırarak kullanabiliyor.

Hayat kolaylaştıran nitelikteki bu cihaz eğer istenilen sayıda kişi tarafından ön sipariş verilirse üretilecek ve böylece Temmuz ila Eylül ayları arasında satışa sunulacak. Yeni cihazın ön sipariş fiyatı ise 115 Dolar.