Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı akıllı telefonlar ile ilgili açıklama yaptı. Turnacı’ya göre Türkiye’de akıllı telefon üretilmesi, yalnızca giriş seviyesi telefonların fiyatlarını düşürecek. Bu durum akıllı telefon almak isteyenleri üzecek gibi görünüyor.

Akıllı telefonlar için fiyat indirimi beklentisinin satışlara da yansıdığını ifade eden MOBİSAD Başkanı, “Organize perakendeye henüz yansımamış olabilir, ancak özellikle bayilerimizden aldığımız bilgi doğrultusunda mart ayının ortasında satışlar frene bastı, yavaşladı” derken vatandaşların akıllı telefon almayı ertelediğini söyleyerek açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Türkiye’de şu an yalnızca giriş seviyesi modeller üretilecek. Orta ve üst segment ihtiyacı olan vatandaşın beklemesine gerek yok. Burada fiyatlar değişmeyecek. 2021’de pazarda yüzde 5’lik büyüme yanaşabilir. Alt segmentte ürün seçenekleri çoğalacak, rekabet ortamında bu durum fiyatlara da yansıyacak. Şu anda 2 bin 500-3 bin TL arasında satılan giriş seviyesi cep telefonlarının fiyatları gerilemeye başladı.”