Apple yeni aldığı karar kapsamında, için kullanıcılarına değişim hakkı sunacak. Bir süredir kullanıcılar tarafından şikayette bulunulan gürültü engelleme özelliği sorunlu olan tam kablosuz kulaklık AirPods Pro modelindeki ses sorunları Apple tarafından da kabul edildi. Firma problemli AirPods Pro’ların onarımı için değişim programı başlattı.

support.apple.com

Son Üretim Modellerde Sorun Yaşanmıyor

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre bazı AirPods Pro kulaklık modellerinde özellikle arka plan gürültüsü fazla olduğunda konuşurken ya da yoğun hareket halindeyken cızırtı oluşuyor. Yine gürültü önleme esnasında bass seslerinin kaybı ya da arka plan seslerinin artması vb. sorunlar meydana geliyor.

Söz konusu sorun Ekim 2020 öncesinde üretilen AirPods Pro modellerinde yaşanıyor. Yani son üretilen kulaklıklarda böyle bir sorun yok. Kullanıcılar yetkili Apple teknik servislerine ve satış mağazalarına ürünleriyle birlikte müracaat edebilirler. Custom React Development Services

AirPods Pro kulaklıkların değişime uygun olup olmadığı incelenecek. Sonrasında sağ veya sol veya her ikisi birden sorunluysa ücretsiz bir şekilde değiştirilecek. Programa kulaklıkların kutusu dahil değil.

sihirlielma.com