Adobe MAX 2020 konferansında, Apple Pencil ve iPad için özel olarak tasarlanan Illustrator uygulamasını duyurdu. İlk sürüm Illustrator’a ait temel özellikleri kapsıyor.

Uygulama, Şimdilik Illustrator’ın Temel Özellikleriyle Kullanımda

Dünya’nın en önemli yazılım şirketlerinden olan grafik ve medya yazılımlarını üreticisi şirket, geçen yıl da iPad için Photoshop uygulamasını yayınlamıştı. Bu yıl da iPad için Illustrator grafik uygulaması geliştirdiğini açıkladı. Söz konusu açıklama şirketin çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği Adobe MAX 2020 konferansında duyuruldu.

Uygulama, Illustrator’ın temel özelliklerine erişilmesine imkan sağlıyor. Bazı özellikler eksik fakat Adobe hala bu özellikleri mobile aktarmak için çalışıyor. Geliştiriciler iPad’deki Illustrator’ın gelişmeye devam edeceği, bu nedenle yeni özellikler için takipte kalınması gerektiği mesajını uygulama üzerinden kullanıcıları ile paylaştı.

Adobe, Illustrator’ın arayüzünü Apple Pencil ile kullanıma göre optimize etti. Şirket Illustrator’ı bir tablette kullanmanın sezgisel ve basit olduğunu söylüyor.

Illustrator’ın iPad sürümü App Store’da yerini aldı. Uygulama ücretsiz olarak iPad kullancılarına sunuldu.

Link üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

https://apps.apple.com/us/app/adobe-illustrator/id1018784575