Sosyal medya devlerinden biri olanTwitter, tüm kullanıcı kitlesi için uygun olmayan görseller paylaşılırken kullanıcıların içerik uyarıları eklemesine imkan sağlayan özellik üzerinde çalışıyor. Peki Twitter içerik uyarısı özelliği nedir? Nasıl kullanılır ve ne işe yarar? Detaylar haberimizde…

Twitter, kullanıcıların paylaşımlarına içerik uyarıları ekleyebilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Böylece şirket, kullanıcıların her kullanıcı grubu için uygun olmama ihtimali olan görseller paylaşmak istediğinde diğer kullanıcıları uyarabilmesini sağlayacak.

Özelliğe erişimi olan kullanıcılar paylaşım yapacakları esnada tweete ekledikleri fotoğrafın sağ alt kısmındaki üç nokta simgesi üzerinden açılan resim düzenleme arayüzünde yer alan bayrak butonunu kullanarak özelliğe erişim sağlayabilecekler. Şu an için görsellere şiddet,çıplaklık ve hassas içerik uyarıları eklenebiliyor.

Özelliğin kullanıldığı görsel ya da video içerikleri paylaşıldığında bulanıklaştırılarak üzerinde tweeti paylaşan kişinin neden o görsele uyarı eklediğini açıklayan bir not yer alacak. Diğer kullanıcılar bu uyarıyı kabul ederlerse paylaşıma erişim sağlayabilecek. Söz konusu özellik Instagram’da uzun süredir yer alıyor. İçerik öncelikle bulanık olarak gösteriliyor. Kullanıcı bu uyarıya rağmen içeriği gör seçeneğine tıklarsa resim ya da video paylaşımını net olarak görebiliyor.

Tüm bunların yanında Twitter, içerik uyarıları özelliğinin şu an için test aşamasında olduğunu ve bazı kullanıcılara sunulduğunu açıkladı.