Samsung Electronics, bu yılın sonunda ‘Galaxy Note’ serisinin üretimini durduruyor. Galaxy Note serisi için 2022 yılında akıllı telefon üretilmeyeceği bilgisi doğrulandı.

Samsung Electronics, geçen yıl piyasaya çıkan Galaxy Note 20’den bu yıl yaklaşık 3,2 milyon adet üretti. S Pen’i Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3’e uygulayarak, not deneyimi entegre edildi, ancak yine de yerleşik bir kaleme sahip olan Galaxy Note serisinin meraklılarının talebini karşılıyor. Yurt içi ve yurt dışı mobil iletişim pazarlarında satışı gerçekleştirilen Note serisi ürünleri tüm pazarlardan kaldırılacak. Not yee serisinin yerine, yılın ilk yarısında piyasaya sürülecek üç Galaxy S serisinden ‘ultra’ modelinin Galaxy Note serisi ürün konseptinin yerini alması muhtemel.

Galaxy Note Özellikleri S22 Ultra’ya Entegre Edilecek

Samsung Electronics, bu yılın başlarında Galaxy S21 Ultra’ya S Pen el yazısı girişini destekleyerek seriyi entegre etme olasılığını doğruladı. Önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak olan Galaxy S22 Ultra (geçici isim) modelinin, yalnızca genel ürün tasarımını değil, kalem saklama gibi Galaxy Note’un temel işlevlerini de yüklemeye hazırlandığı biliniyor.