Spotify, Şarkı sözü senkronizasyon özelliğinin test sürecini tamamladı. Söz konusu yeni özellik birçok cihaz desteği ile birlikte tüm kullanıcıların erişimine açıldı.

Popüler müzik uygulaması Spotify, ABD ve çeşitli ülkelerde testlerini yaptığı şarkı sözü senkronizasyon özelliğini tüm kullanıcılar için kullanıma sundu. Yeni özellik hem ücretsiz hem de Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Bunlarla birlikte Musixmatch tarafından da desteklenecek.

Farklı Cihazlarda Kullanım Desteği

iOSAndroidmasaüstüTV ve konsollarda kullanılabilen şarkı sözü senkronizasyon özelliği, şarkıların ”Şimdi Yürütülüyor” sekmesi üzerinde yer alan sosyal medya için paylaş özelliği ile birlikte konumlanacak. Spotify, daha öncesinde Genius yardımı ile hikayeler ve şarkı sözlerine yer veriyordu fakat bu durum sadece belirli şarkılar için geçerliydi.

Spotify, şarkı sözü senktonizasyon özelliği sayesinde çoğu şarkı için destek sunulacağını belirtiyor. Söz konusu özelliğin Spotify’a eklemesi ile şarkı sözü özelliğinin yer aldığı Deezer ve Apple Music ile olan rekabetinin artacağını söyleyebiliriz.