Yazılım devi Microsoft, Windows 11’deki yeni Microsoft Store’u Windows Insider kullanıcıları ile test ediyordu. Uygulama mağazası artık normal Windows 10 kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

https://pchocasi.com.tr/

Microsoft Store’un baş geliştiricisi Rudy Huyn, yeni uygulama mağazasını Insider üyelerden sonra normal Windows 10 kullanıcılarının erişimine imkan sağladıklarını açıkladı. Güncelleme kademeli bir şekilde dağıtılıyor. Bu sebeple kullanıcıların bilgisayarlarına ulaşması biraz zaman alabilir.

Windows 10 kullanıcıları Windows 11‘dekiyle aynı Microsoft Store uygulamasına sahio olacaklar. Uygulama mağazadı tamamen yeni bir kullanıcı arayüzü ile güncellendi. Bununla birlikte mağazada Discord, Zoom, VLC Player, Epic Games Store, Mozilla Firefox gibi klasik Win32 programlarının yüklenmesine imkan sağlıyor. Android uygulamaları ise Windows 11’e özel kalacak.

Yeni Microsoft Store, geliştiricilerin normal EXE ve MSI dosyaları da dahil olmak üzere paketlenmemiş Win32 uygulamalarını mağazada yayınlamalarına olanak sağlıyor. Aynı zamanda kendi ödeme hizmetlerini ve içerik dağıtım ağlarını (CDN) kullanmalarına da olanak tanıyor.