PlayStation 5 için geliştirilen yeni nesil VR cihazı için geçtiğimiz saatlerde Bloomberg’de bir rapor yayınlandı. Bu rapora göre cihaz 2022 yılında satışa sunulacak gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere Sony, birkaç ay önce yeni nesil bir PlayStation VR cihazı üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Konsola dair bazı resmi olmayan ayrıntılar paylaşılsa da çıkış tarihi de dahil olmak üzere hala çoğu detaylar bilinmiyor.

Bloomberg’in geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamaya göre PlayStation 5 için geliştirilen yeni nesil VR cihazı 2022’de kullanıcılara sunulacak. Söz konusu durum resmi bir açıklama olmamakla birlikte Bloomberg’in güvenilir bir yer haber kaynağı olduğunu belirtmekte fayda var.

Bloomber’e ait olan bu habere baktığımız zaman Sony’nin bu yeni nesil VR cihazında Samsung Display tarafından üretilen OLED ekranları kullanmayı planladığı belirtilmiş. Tüm büyük şirketlerin yaptığı E3 sunumlarının ardından artık dikkatler dev şirketin üzerinde. Bu ay içerisinde bir etkinlik düzenlenebileceği söyleniyor. Ancak yine bu yıl içerisinde sonradan VR cihaza odaklanan bir sunum da bekleniyor.