Uber Türkiye’den gelen açıklamaya göre Ankara’da bugün itibarıyla UberTaksi hizmeti verilmeye başlandı. Ankaralılar, Uber uygulaması üzerinden sarı taksi çağırabilecek.

Yaklaşık 2 ay önce Uber’in ülkemizdeki erişim engeli kaldırılmıştı. Uber bugünden itibaren Ankara’da hizmet vermeye başlıyor. Uber, İstanbul’da olduğu gibi Ankara’da da yalnızca sarı taksi için kullanılıyor. Bilindiği üzere Türkiye’de Uber XL araçlara izin çıkmadı.

Uber, Ankara’ya hizmet vermeye başlamasına özel olarak kullanıcılarına bir kampanya sunuyor. Mart ve Nisan ayı içerisinde Ankara’da yapacağınız ilk yolculuğunuzun 40 TL’si ücretsiz olacak. Kampanyadan yararlanmak için ise MERHABAANKARA kodunu kullanmanız gerekiyor. Kampanya kişilere özel de olabilir. Uygulama içerisinden kampanyadan yararlanıp yararlanmadığınızı kontrol etmenizde fayda var.

Bilindiği üzere Uber İstanbul’da taksicilerin tepkisi sebebiyle haksız rekabet kararıyla erişime kapatılmıştı. Ocak 2021’de verilen yeni kararla UberTaksi’nin erişim engeli kaldırıldı. Uber, yeniden İstanbul’da hizmet vermeye başladı. Fakat bu kez yalnızca sarı ve turkuaz taksilerle. İstanbul ve Ankara’da taksi çağırıp ödemeyi Uber uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.