Yakın bir zamanda WhatsApp sohbetlerinizi şifrelenmiş bir şekilde bulut altyapısı üzerinde yedeklemek mümkün olacak. Bununla birlikte kaybolan fotoğraflar da geliyor.

Son dönemde büyük tartışma konusu haline gelse de WhatsApp halen en çok kullanılan mesajlaşma platformu ve tüm bu eleştiriler dahilinde kendisini geliştirmeyi sürdürüyor. Son özellik ise şifrelenmiş yedekleme özelliği.

Mesajlar Şifreli Olarak Yedeklenecek

WhatsApp bilindiği üzere sohbetleri uçtan uca şifreleyerek güvenliği sağlıyordu. Sohbetlerin buluta yedeklenmesi şifreleme olmadan yapılabiliyordu. Şimdi WhatsApp bu durum üzerinde çalışıyor ve yakın dönemde kullanıcıların buluta yedeklenen sohbetleri de şifrelenmiş bir şekilde depolanacak.

Kaynaklar bunun uçtan uca şifreleme olmadığını belirtse de önemli bir adım. Kullanıcılar yeni cihaza geçişte bu şifre ile sohbet yedeklerini açabilecekler ve istenmeyen kişilerin erişimine karşı da koruyacaklar.

Tüm bunlarla birlikte WhatsApp, belirli bir süre içerisinde kaybolan görseller üzerinde de çalışıyor. 24 saat içerisinde kaybolan görsellerin ekran görüntüsünün alınabildiği ortaya çıkmıştı. Tüm bu güncellemeleri deneyimleyebilmek için 15 Mayıs tarihindeki kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz gerekecek.