Ignite 2021 konferansında yeni nesil Windows ile ilgili merak edilen soruları cevapladı. Microsoft Ürün Direktörü Panos Panay’a göre Windows’un geleceği parlak.

Ignite 2021 konferansındaki bir röportajda Microsoft Ürün Direktörü Panos Panay, Window’un geleceğine yönelik bilgiler paylaştı. İşletim sisteminin geleceği için heyecan duyduğunu fakat Microsoft’un konuya dair ayrıntıları açıklamaya şimdilik hazır olmadığını belirtti.

Microsoft’un ürün direktörü olan Panay: “Windows, insanları birbirine bağlayan ve mümkün olduğunca verimli çalışmasına yardımcı olan kritik bir platformdur. Bu, modern çalışmanın kalbi.” ifadelerini kullandı ve şu anda bir milyardan fazla kişinin Windows’u günlük olarak iş, çalışma ve yaratıcılık amacıyla kullandığını da ekledi.

Teknolojinin bizi nereye götürebileceğine, Bugün bizim için ne yaptıklarına, nerede olacağımıza ve teknolojinin sizin için nasıl kullanılabileceğine bakmaya devam ediyoruz. Windows, tüm bunların özü. Yeni özelliklerimiz var, henüz yeni nesil Windows’tan ve bundan sonra ne olacağından bahsetmedim ama bunun beni çok heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Bugün bunun hakkında konuşmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Microsoft, ilkbaharda piyasaya çıkması beklenen ilk cihazlarla birlikte bu yıl modüler Windows 10X‘i de piyasaya sürmeyi planlıyor.