Apple, iOS 14.5 geliştirici sürümünün 2. betasını yayınladı. İlk baharda kullanıcılara sunulacak olan yeni sürümle kullanıcılar yeni emojilere sahip olacak ve bazı emojiler değiştirilecek.

Apple, geliştiriciler için iOS 14.5 beta 2‘yi piyasaya sürdü. Yeni beta sürüm, ilkbaharda iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 ile piyasaya sürülecek olan yeni emojileri ortaya çıkardı. Apple, emoji kütüphanesine yeni emojiler eklemekle beraber bazı emojilerde de değişiklikler yapacak. Değişen emojilere bir örnek olarak şirketin kulaklık emojisini, yeni AirPods Max‘e benzer bir emojiye dönüştürmesi verilebilir.

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 ile gelecek olan yeni emojiler daha güvenli mesaj veren şekilde ve kapsamlı olacak gibi görünüyor. Revize edilen emojilerden tırmanan insanları betimleyen emojide kask eklenmiş olması bu durumun bir örneği. Aşı anlamında daha pozitif bir algı yaratmak işe yaramasının temenni edildiği bir mesaj vermek gibi amaçlarla şırıngadan kan çıkarıldı.

Yeni emojilerle birlikte sakallı insanlar için cinsiyet seçenekleri, yanan kalp ve bandajlı kalp, ten rengi karışımlarına sahip yeni çift emojileri geliyor. Yeni emojilerin bu baharda piyasaya sürüldüğünde iOS 14.5 ve iPadOS 14.5‘e eklenmesi bekleniyor.