Bilindiği üzere Playstation 5 kontrolcüsü DualSense için kullanıcılardan tuşların takıldığına dair şikayerler gelmişti. En sonunda Konuya ilişkin olarak bir dava açıldı.

Playstation 5 kontrolcüsü DualSense’e gelen kullanıcı şikayetlerinden sonra CSK&D isimli hukuk bürosu Sony’e dava açtı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStaion 5 geçtiğimiz aylarda satışa sunulmuştu. Ancak son bir haftadır gelişen olaylar, ilginç yerlere gitmeye başladı.

Tazminat Talep Ediliyor

Geçtiğimiz hafta bazı PlayStation 5 kullanıcıları DualSense’in analog tuşlarının takıldığına yönelik bazı şikayetler iletmeye başladı. Sorunun genel bir sorun olmadığı fakat çok sayıda şikayet olduğu söylendi. Her ne kadar kontrolcüler garantiye dahil olsa da Sony’nin bu süreci biraz yavaş ilerlettiği söylendi. Bu olayın ardından da Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP isimli bir hukuk bürosu dava açmak amacıyla araştırmalara başladı ve oyuncuların şikayetlerini iletmesini talep etti. Geçtiğimiz saatlerde de bahsi geçen hukuk bürosunun davayı açtığı açıklandı. Açılan davada PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense “kusurlu” olarak nitelendiriliyor ve Sony’nin konsol çıkmadan önce yaptığı testlerde de söz konusu sorunu bildiği iddia ediliyor. Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP, dava sonucuna göre bir tazminat talep ediyor.