iOS 14.5 güncellemesi arka plandaki uygulamaların bekletilmesi yerine hızlı kapatma seçeneği sunacak. Fast App Termination özelliği yeni güncelleme ile yolda.

Uygulamalar Arka Planda Askıda Kalmayacak

iOS 14.5’e PS5 DualSense ve Xbox Series S kontrolcü desteğini ekleyecek olmasıyla oyuncular heycanlı bir bekleyişte. Geliştiricilere yönelik de önemli bir nokta var. Artık uygulamalar hızlı bir şekilde kapatılabilecek.

iOS 14.5 beta sürümünde Yeniden Onarım Testi başlığı altında yer alan uygulama öldürme aracı Fast App Termination; daha çok arka plandaki uygulamalar ile ilgili.

hurriyet.com.tr

Arka plandaki uygulamalar güncelleme sayesinde yeniden aktif hale gelene kadar arka planda bekletilmek yerine hızlı kapatma özelliği ile kolayca kapatılabilecek. Bu sayede arkada bekletildiği esnada veri tutmak yerine, tekrar kapanıp açılarak sıfırdan veri toplayacak.

Uygulama öldürücü özelliğe sahip Fast App Termination’ın batarya verimliliğine katkı yapması bekleniyor. Bazı kaynaklar bunun geliştirici özellikli iPhone telefonlarında olacağını ifade etse de tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.