Donanım satışlarında yüzde 86 artış gösteren Xbox beklentilerinde üzerinde satış performansına sahip oldu. Dolayısıyla gelirler de beklentilerin üzerinde artış göstermiş oldu.

ahaber.com

Zorlu ekonomik ve çevresel faktörlere, pandemi dönemine rağmen son teknoloji konsollarını satışa sunması gereken zamanda sunan Microsoft, dakikliğinin meyvelerini topluyor. 2020’nin 4. çeyreği teknoloji devi için oldukça parlak bir dönem oldu.

Açıklanan 2020 yılı dördüncü çeyrek verilerine göre Microsoft’un geliri 43 milyar dolara ulaştı ve bu beklentilerin tam 3 milyar dolar fazlası olan bir rakam oldu. Faaliyet karına değinecek olursak yüzde 33 artış gösterdi ve bu artış 15.5 milyar dolara tekabül ediyor.

perdigital.com

Xbox Sayesinde Yüzde 86 Artış

Microsoft’un beklentilerin üzerinde gelir elde etmesini sağlayan Xbox satışları oldu. Xbox donanım satışları yüzde 86 arttı. Bununla birlikte içerik satışları da yüzde 40 yükselişte.

Pandemi süreci bazı piyasaları olumlu etkiledi. Koronavirüs sebebiyle evde geçirilen zamanın yüksek oranda artması konsol ve oyun satışlarına da yansıdı. Tam olarak bir normalleşme gerçekleşene kadar bu artışlar devam edecek gibi görünüyor.