Son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya sahip olan Telegram toplamda 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. WhatsApp yeni gizlilik politikasını düzenlemediği sürece platformun kullanıcı sayısı günden güne artacak gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini ikiye ayırması ve kullanıcılarını tedirgin etmesi rakip platformlara avantaj sağladı. BiP ve Signal gibi Telegram da sözleşme ve veri paylaşımı konularından sonra yoğun bir şekilde indiriliyor.

Bilindiği üzere son günlerde WhatsApp’ın kullanım için zorunlu olarak kişisel verileri Facebook ile paylaşmasını dayatan yeni gizlilik sözleşmesi gündemde. Bu durumdan rahatsız olan WhatsApp kullanıcıları farklı platformlara yöneliyor.

Son günlerde Telegram’ın adını sıkça duyuyorduk. Son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcının indirdiği Telegram, toplamda 500 milyon aktif kullanıcı elde etti.

Gizlilik konusuna fazlaca önem verdiğini vurgulayan Telegram’da yoğun ilgi görmesine neden olan özellikler bulunuyor. Platformda gizli sohbet imkanı bulunuyor. Sunduğu teknoloji sayesinde Telegram’ın bile mesajlarınızı göremeyeceği ifade ediliyor. Mesajların Telegram dahil, üçüncü taraflara iletilmesi engelli. Üstelik son görülme özelliği de kapatılabiliyor.