Verdiği ücretsiz oyunlar ile popüler olan Epic Games, Amerika’da bir alışveriş merkezi satın aldı. Bu alışveriş merkezi 2024 yılına kadar Epic Games’in ana merkezi haline gelecek.

Unreal serileriyle tanınan fakat daha çok Fortnite ve dağıttığı ücretsiz oyunlar ile popüler olan Epic Games, bir alışveriş merkezi satın aldı.

Geçtiğimiz saatlerde Epic Games’in Kuzey Karolina’da bulunan Cary Towne Center adında bir alışveriş mağazasını ve arazisini satın aldığı açıklandı. Epic Games’in merkezinin Kuzey Carolina’da olduğunu da belirtelim. Bu arazinin 2024’e kadar Epic Games’in yeni ana merkezi haline getirilmesi için çalışılacak. Araziyi ana merkeze dönüştürmek için bu yıl çalışmalara başlanacak. Bunun yanında yalnızca bir genel merkez olmasının dışında, topluluğun da yararlanabileceği bir merkez olması için çalışmalara başlandı bile.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ana merkezin değiştirilmesine yönelik çalışmalar 2024 yılında tamamlanacak. Epic Games, aynı zamanda Apple ile olan dava süreciyle ilgileniyor. Diğer tarafta ise Unreal Engine’in yeni sürümü var. Son zamanlarda zaten yoğun olan Epic Games’in işleri AVM satın alması ve merkez haline getirmesiyle daha da yoğunlaşacak demek yanlış olmaz.