Amazon 21-22 Haziran tarihlerinde düzenlenen Prime Day indirimleriyle ilgili açıklama yayınladı. En çok satan ürünler açıklandı.

Amazon’ın Prime üyelerine özel en büyük indirim dönemi Prime Day bu sene 21-22 Haziran tarihlerinde gerçekleşti. Türkiye’deki ve tüm dünyadaki Prime üyeleri 48 saat boyunca büyük indirimlerden faydalandı. Amazon, toplamda kaç ürün satıldığını ve en çok satılan ürünleri duyurdu.

Amazon’un yaptığı açıklamaya göre bu seneki Prime Day, önceki senelerde gerçekleştirilen tüm Prime Day’lerden daha fazla satış sağladı. Dünya çapında toplamda 250 milyondan fazla ürünün satışı gerçekleştirildi.

Türkiye’de en çok satan kategoriler kitap, bilgisayar, kişisel bakım, gıda-içecek ve sağlık kategorileri oldu. Sandisk 16GB Ultra Fit Usb 3.1 Flash Bellek ve Samsung Galaxy Tab A 8 inç Wi-Fi 2019 modelleri indirimin Türkiye’de en çok satılan ürünlerinden oldu. Kitap kategorisinde en çok satan kitaplar arasında Jules Verne’nin kaleme aldığı Zacharius Usta, Sun Tzu’nun Savaş Sanatı ve Anton Çehov’un Altıncı Koğuş kitapları yer aldı.

Prime Day boyunca dünya genelinde en çok satan kategoriler aletler, güzellik, gıda, bebek bakım, Amazon cihazlarını da içeren elektronikler, giyim ve ev ürünleri oldu.

Amazon Türkiye Ülke Genel Müdürü Richard Marriott, “Amazon’da başarılı bir Prime Day’i daha geride bıraktığımız için çok mutluyuz. Bu Prime Day, Türkiye’de Amazon’un bugüne kadar yaşadığı en yoğun iki gün oldu. Türkiye’deki Prime üyelerine her kategoriden binlerce indirim fırsatının yanı sıra, Prime Video ve Prime Gaming ile eğlencenin en iyilerini sunduğumuz için gururluyuz. Bu yılki Prime Day boyunca tüm Prime üyelerimizin Amazon.com.tr’den alışveriş yapmanın kolaylığını ve rahatlığını bir kez daha tecrübe etmiş olduklarını umuyorum,” dedi.