Her yıl eylül ayının ikinci haftasında gerçekleşen Apple özel etkinliğinin bu yıl da eylül ayında düzenlemesi beklenen etkinliğin akış programı sızdırıldı. Online olması beklenen etkinlikte, iPhone 12 ve beraberinde Apple’ın en yeni ürünleri karşımıza çıkacak.

Virüs dolayısıyla sanal olarak gerçekleştirilmesi tahmin ediliyor. Şirketin uzun süredir üzerinde çalıştığı ürünler de ilk kez sunulacak.

Bir Twitter kulanıcısı dolayısıyla edinilen bilgilere göre etkinlik daha önceki etkinliklerde olduğu gibi bir açılış videosu ile başlayacak. ve Tim Cook’un koronavirüs ya da WWDC20 konularına ilişkin yapacağı konuşmalarla sürdürülecek. Tim Cook’un, Apple Card’ın daha fazla ülkede kullanılabilir olacağını söylemesi bekleniyor.

Ardından yeni Apple ürünlerini duyurmak üzere konuşmasını sürdürecek olan Cook, sırasıyla 8. nesil iPad, Apple Watch Series 6, İPhone 12/12 Max, AirTagi İphone 12 Pro/12 Pro Max ve AirPower cihazlarından bahsedecek.

Etkinlik akışı hakkında bilgi veren aynı Twitter kullanıcısının paylaştığı bilgiye göre bu yıl düzenlenecek olan Apple etkinliği, 8 Eylül ya da 22 Eylül tarihlerinden birinde gerçekleştirilebilir.

Apple CFO’su Luca Maestri yeni iPhone ürünlerinin normal zamanından birkaç hafta gecikmeli bir şekilde kullanıcılara sunulacağını bildirmişti. Dolayısıyla, telefonların piyasaya sunulması ekim ayında gerçekleşebilir.